założyliśmy, że będziemy wychowywać koty tak, aby mieć z takiego obcowania z tymi pięknymi zwierzętami, dużą przyjemność i najlepszy kontakt. Staramy się naszą pasją zarażać innych, znajomych i przyszłych właścicieli naszych kociąt. Chcemy, aby owoce naszej pracy i miłości do tych ogromnych kotów dawały radość innym miłośnikom i hodowcom. Nasza hodowla szczyci się kameralnością i domowymi warunkami, w których przychodzą na świat kociaki, a następnie wychowują i żyją razem z nami.

Założenie hodowli

nareszcie warunki pozwalały nam na pozyskanie pierwszego kota rasy Maine Coon i założenie hodowli stało się faktem. Marzenie się spełniło i największy kot domowy o fantastycznym charakterze znalazł się w naszym domu. HINDI, bo tak brzmi jej hodowlane imię, dała początek naszej hodowli. Domowe imię tej kotki to KASANDER, które dało nazwę hodowli - przydomek.

Stało się

był dla nas dość prosty. Wiele lat temu, podczas wakacji w Grecji, olbrzymi kot spacerujący po chodniku podszedł do nas, zachowując się jakby był naszą maskotką i znał nas od bardzo dawna. Wielkość tego kota oraz jego zachowanie wywarło na nas ogromne wrażenie. Nie mogliśmy się z nim rozstać. Wtedy już wiedzieliśmy, że to właśnie takiego kota musimy mieć u siebie w domu. Zaczęliśmy odwiedzać wystawy kotów i podziwiać ich ogromne rozmiary i mnogość ubarwień. Coraz bardziej przybliżaliśmy się po podjęcia decyzji.

Wybór rasy

Od lat prowadzimy rodzinną hodowlę kotów Maine Coon pod Warszawą. Jednak, miłośnikami kotów od dziecinnych lat. Zawsze jak pamiętam koty towarzyszyły naszemu domowi. Pierwsze koty pochodziły z podwórka i były najukochańsze i najpiękniejsze na świecie. W pewnym momencie naszego życia, koty stały się bardzo ważnym jego elementem i miłość do nich, przerodziła się w pasję. Założyliśmy amatorską hodowlę kotów rasowych, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do tych fantastycznych zwierząt i poznawać ich tajemnice.

Do dyspozycji naszych kotów został oddany prawie cały dom i przydomowy ogród, specjalnie przygotowany do bezpiecznego przebywania w ciągu dnia, kiedy pozwala na to pogoda. Nasze koty żyją z nami, a nie w klatkach. Chcemy, aby koty z naszej hodowli były przede wszystkim najlepsze pod względem charakteru. Dbamy o ich zdrowie i unikalne rodowody. Jednak naszym nadrzędnym celem jest ich wychowanie i socjalizacja, która pozwoli kotu w nowym domu na zaprezentowaniu się w pełnej krasie, dając wszystkim przyjemność z przebywania w jego towarzystwie. Przygotowujemy także koty do domów z niepełnosprawnymi dziećmi, gdzie wymagania odnośnie charakteru i zachowania są specjalne i to właśnie wybór kota do tego celu sprawia nam dużą przyjemność.

O nas

© 2018. KASANDER*PL. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione.

Zobacz nas w