O nas

    Jesteśmy miłośnikami kotów od dziecinnych lat. Od zawsze jak pamiętam koty towarzyszyły naszemu domowi. Pierwsze koty pochodziły z podwórka i były najukochańsze i najpiękniejsze na świecie. W pewnym momencie naszego życia, koty stały się bardzo ważnym jego elementem i miłość do nich, przerodziła się w pasję. Założyliśmy profesjonalną hodowlę kotów rasowych, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do tych fantastycznych zwierząt i poznawać ich tajemnice.

    Wybór rasy był dla nas dość prosty. Wiele lat temu, podczas wakacji w Grecji, olbrzymi kot spacerujący po chodniku podszedł do nas, zachowując się jakby był naszą maskotką i znał nas od bardzo dawna. Wielkość tego kota oraz jego zachowanie wywarło na nas ogromne wrażenie. Nie mogliśmy się z nim rozstać. Wtedy już wiedzieliśmy, że to właśnie takiego kota musimy mieć u siebie w domu. Zaczęliśmy odwiedzać wystawy kotów i podziwiać ich ogromne rozmiary i mnogość ubarwień. Coraz bardziej przybliżaliśmy się po podjęcia decyzji.

    I stało się, nareszcie warunki pozwalały nam na pozyskanie pierwszego kota rasy Maine Coon i założenie hodowli stało się faktem. Marzenie się spełniło i największy kot domowy o fantastycznym charakterze znalazł się w naszym domu. HINDI, bo tak brzmi jej hodowlane imię, dała początek naszej hodowli. Domowe imię tej kotki to KASANDER, które dało nazwę hodowli - przydomek.

    Zakładając hodowlę założyliśmy, że będziemy wychowywać koty tak, aby mieć z takiego obcowania z tymi pięknymi zwierzętami, dużą przyjemność i najlepszy kontakt. Staramy się naszą pasją zarażać innych, znajomych i przyszłych właścicieli naszych kociąt. Chcemy, aby owoce naszej pracy i miłości do tych ogromnych kotów dawały radość innym miłośnikom i hodowcom. Nasza hodowla szczyci się kameralnością i domowymi warunkami, w których przychodzą na świat kociaki, a następnie wychowują i żyją razem z nami.

    Do ich dyspozycji został oddany prawie cały dom i przydomowy ogród, specjalnie przygotowany do bezpiecznego przebywania w ciągu dnia, kiedy pozwala na to pogoda. Nasze koty żyją z nami, a nie w klatkach. Chcemy, aby koty z naszej hodowli były przede wszystkim najlepsze pod względem charakteru. Dbamy o ich zdrowie i unikalne rodowody. Jednak naszym nadrzędnym celem jest ich wychowanie i socjalizacja, która pozwoli kotu w nowym domu na zaprezentowaniu się w pełnej krasie, dając wszystkim przyjemność z przebywania w jego towarzystwie. Z przyjemnością przygotowujemy także koty do domów z niepełnosprawnymi dziećmi, gdzie wymagania odnośnie charakteru i zachowania są specjalne.

Paweł Filewski - hodowca.

Hodowla zarejestrowana jest pod przydomkiem: KASANDER*PL

Należy do Elitarnego Klubu Kota Rasowego,
który działa pod patronatem:

Polskiej Federacji Felinologicznej - Felis Polonia,
będącej członkiem międzynarodowej organizacji felinologicznej: FIFe.

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los. 
Oskar Wilde